A darts szabályok távolság szempontjából elég érdekesek. Azzal, hogy miként működik a pontozás, nagyjából mindenki tisztában van, viszont a távolság már nem olyan egyértelmű dolog. A darts szabályok távolság szempontjából elég egyértelműek, mégis van olyan, aki előnyt tud kovácsolni abból, hogy közelebb hajol a táblához. A darts szabályok szerint, a dobónak pontosan 237 cm-re kell állnia a kijelölt helyen. A lábával nem lépheti át ezt a vonalat, viszont áthajolhat rajta. Azzal viszont érdemes tisztában lenni, hogy nem dobható újra az eldobott nyíl, ami a tábla mellé ment. Ha véletlenül elejtettük a nyilat, akkor azért a dobóvonalon belülre is be lehet lépni, nem számít szabálytalanságnak. A darts szabályok a távolság kapcsán kitérnek arra is, hogy a táblának milyen magasan kell elhelyezkednie. Ez pedig pontosan 173 cm. Amennyiben tisztában vagyunk a darts szabályok mindegyikével, akkor annál változatosabb játékra van lehetőségünk, hiszen játszhatunk 301 double in, double-t vagy 501-t, de a Bullmaster, a Cricket és a Shanghai játékmódok is népszerűnek számítanak.
Mit takarnak a páros ping pong szabályok?
Ha egy kicsit intenzívebb játékot szeretnénk kezdeni, amire rajtunk kívül akad még 3 jelentkező, akkor keresve sem találhatnánk jobbat, mint a páros asztali tenisz. A páros ping pong szabályok ismeretében, egy igen izgalmas meccsben lehet részünk. Mitől térnek el egy az egy elleni küzdelemtől a páros ping pong szabályok? A párosban például a labdának egymás után az adogató, majd a fogadó játékos jobb térfélrészén kell lepattannia. Az sem mindegy, hogy mikor ki üti vissza a labdát. Értelemszerűen, az adogató kezdi a játékot, majd azt a fogadó visszaüti. A ping pong szabályok arra is kitérnek, hogy ezt követően az adogató párja kell visszaüsse a labdát a fogadó párjának. Tehát sorban mindenkinek érintkeznie kell a labdával. A másik fél pontot szerezhet úgy, hogyha az ellenfél nem az első adogató és az első fogadó által meghatározott sorrendben üti meg a labdát. A ping pong szabályok szerint az nyer, aki hamarabb éri el a 11 pontot, kivéve akkor, ha mindkét páros vagy játékos 10 pontot szerez. Ezt követően az nyer, aki hamarabb szerez 2 ponttal többet az ellenfélnél.
Sörpong szabályok dióhéjban
Ha megnyertük a darts mérkőzést és a ping-pongban is learattuk a babérokat, akkor lazíthatunk egy kis sörpongozással. Remek parti játék, ami kiváló szórakozást nyújt mindenkinek, aki kihívásnak tekinti a sörfogyasztást. Nem kell méregdrága felszerelés, elég egy ping-pong labda, 22 db műanyag pohár, amiből kettő a labda tisztítására való, ugyanis ezeket vízzel töltjük meg. 2 db 2 fős csapat, de 1 az 1 ellen is játszható és persze a sör, amivel megtöltjük a poharakat. A sörpong szabályok egyszerűek. Az a cél, hogy az ellenfél poharába juttassuk a labdát. A poharakat egymással szemben elhelyezzük háromszög formában és akárcsak a ping-pong esetében, itt is lepattintjuk a labdát, majd annak az ellenfél poharában kell landolnia. Amelyik pohárba belepottyan a labda, annak a tartalmát az ellenfélnek el kell fogyasztania. A sörpong szabályai szerint az a csapat nyer, akinek több pohara marad az asztalon.
Extrém sportok az adrenalin függőknek
Aki igazi adrenalin függő és nem fekteti kétvállra másnap az előző esti sörpongozás, az választhat az extrém sportok valamelyike közül. Azzal viszont nem árt tisztában lenni, hogy az extrém sportok általában komoly védőfelszerelést és alapos felkészültséget igényelnek. Nyilván hozzátartozik a vakmerő hozzáállás, de csak úgy fejetlenül senkinek nem tesz jót, hogyha leveti magát egy magas épületről egy szál ejtőernyővel. Szintén jó móka leszáguldani egy sziklás hegyoldalról kerékpárral, viszont ebben az esetben sem mindegy, hogy milyen bringát választunk, nem beszélve a védőfelszerelésről. Ha nem vagyunk profik, mégis szeretnénk kipróbálni az extrém sportokat, akkor erre rengeteg lehetőség nyílik profi oktatók társaságában. Így, ebben a formában, nem is jelent olyan komoly kiadást kipróbálni az extrém sportokat.